Use a RegattaTech account to reuse your entry information between events.
Entries can be submitted without an account.
2015 Laser District 8 Grand Prix Results (Preliminary)
Laser Radial (11 entries)    Scoring: OneDesign
Position Subdivision Last 4 Sail Name Race 1 Race 2 Race 3 Race 4 Race 5 Race 6 Race 7 Race 8 Points
1 Junior 0797 797 Hermus, Jc [7] 1 1 3 6 1 1 2 15.0
2 Apprentice Master 8886 188886 Sakai, Ryosuke 1 2 2 [12/OCS] 1 3 2 4 15.0
3 Junior 0435 190435 Chisari, Nick 3 [5] 5 2 5 2 3 1 21.0
4 Apprentice Master 3399 153399 Hagger, Graham 4 3 3 5 2 [6] 6 3 26.0
5 Junior 4191 194191 Talbot, Alexandra [6] 4 4 1 4 4 5 5 27.0
6 Apprentice Master 5445 205445 Gontcharova, Natalya 2 [8] 8 4 3 7 7 7 38.0
7 Junior 4649 184649 Smith, Justin [8] 7 7 6 7 5 4 6 42.0
8 Grand Master 9934 149934 Berenblum, Ed 5 6 6 [12/DNF] 12/DNF 12/DNC 12/DNC 12/DNC 65.0
9 (Tie) Master 0528 200528 Mooney, Wyz [12/DNC] 12/DNC 12/DNC 12/DNC 12/DNC 12/DNC 12/DNC 12/DNC 84.0
9 (Tie) Junior 9161 199161 Ploch, Megan [12/DNC] 12/DNC 12/DNC 12/DNC 12/DNC 12/DNC 12/DNC 12/DNC 84.0
9 (Tie) Junior 6156 206156 Vickery, James [12/DNC] 12/DNC 12/DNC 12/DNC 12/DNC 12/DNC 12/DNC 12/DNC 84.0
Subdivision: Laser Radial Master (4 entries)    Scoring: OneDesign
Position Subdivision Last 4 Sail Name Race 1 Race 2 Race 3 Race 4 Race 5 Race 6 Race 7 Race 8 Points
1 Master 0528 200528 Mooney, Wyz [2/DNC] 2/DNC 2/DNC 2/DNC 2/DNC 2/DNC 2/DNC 2/DNC 14.0
Subdivision: Laser Radial Junior (7 entries)    Scoring: OneDesign
Position Subdivision Last 4 Sail Name Race 1 Race 2 Race 3 Race 4 Race 5 Race 6 Race 7 Race 8 Points
1 Junior 0797 797 Hermus, Jc [3] 1 1 3 3 1 1 2 12.0
2 Junior 0435 190435 Chisari, Nick 1 [3] 3 2 2 2 2 1 13.0
3 Junior 4191 194191 Talbot, Alexandra 2 2 2 1 1 3 [4] 3 14.0
4 Junior 4649 184649 Smith, Justin [4] 4 4 4 4 4 3 4 27.0
5 (Tie) Junior 9161 199161 Ploch, Megan [7/DNC] 7/DNC 7/DNC 7/DNC 7/DNC 7/DNC 7/DNC 7/DNC 49.0
5 (Tie) Junior 6156 206156 Vickery, James [7/DNC] 7/DNC 7/DNC 7/DNC 7/DNC 7/DNC 7/DNC 7/DNC 49.0
Subdivision: Laser Radial Apprentice Master (3 entries)    Scoring: OneDesign
Position Subdivision Last 4 Sail Name Race 1 Race 2 Race 3 Race 4 Race 5 Race 6 Race 7 Race 8 Points
1 Apprentice Master 8886 188886 Sakai, Ryosuke 1 1 1 [4/OCS] 1 1 1 2 8.0
2 Apprentice Master 3399 153399 Hagger, Graham [3] 2 2 2 2 2 2 1 13.0
3 Apprentice Master 5445 205445 Gontcharova, Natalya 2 [3] 3 1 3 3 3 3 18.0
Subdivision: Laser Radial Great Grand Master (2 entries)    Scoring: OneDesign
Position Subdivision Last 4 Sail Name Race 1 Race 2 Race 3 Race 4 Race 5 Race 6 Race 7 Race 8 Points
Race 1
Date: 08/15/15 wx
Position Subdivision Last 4 Sail Name Finish Penalty
Apprentice Master 8886 188886 Sakai, Ryosuke 1
Apprentice Master 5445 205445 Gontcharova, Natalya 2
Junior 0435 190435 Chisari, Nick 3
Apprentice Master 3399 153399 Hagger, Graham 4
Grand Master 9934 149934 Berenblum, Ed 5
[6]  Junior 4191 194191 Talbot, Alexandra 6
[7]  Junior 0797 797 Hermus, Jc 7
[8]  Junior 4649 184649 Smith, Justin 8
[12/DNC]  Master 0528 200528 Mooney, Wyz DNC
[12/DNC]  Junior 9161 199161 Ploch, Megan DNC
[12/DNC]  Junior 6156 206156 Vickery, James DNC
Race 2
Date: 08/15/15 wx
Position Subdivision Last 4 Sail Name Finish Penalty
Junior 0797 797 Hermus, Jc 1
Apprentice Master 8886 188886 Sakai, Ryosuke 2
Apprentice Master 3399 153399 Hagger, Graham 3
Junior 4191 194191 Talbot, Alexandra 4
[5]  Junior 0435 190435 Chisari, Nick 5
Grand Master 9934 149934 Berenblum, Ed 6
Junior 4649 184649 Smith, Justin 7
[8]  Apprentice Master 5445 205445 Gontcharova, Natalya 8
12/DNC  Master 0528 200528 Mooney, Wyz DNC
12/DNC  Junior 9161 199161 Ploch, Megan DNC
12/DNC  Junior 6156 206156 Vickery, James DNC
Race 3
Date: 08/15/15 wx
Position Subdivision Last 4 Sail Name Finish Penalty
Junior 0797 797 Hermus, Jc 1
Apprentice Master 8886 188886 Sakai, Ryosuke 2
Apprentice Master 3399 153399 Hagger, Graham 3
Junior 4191 194191 Talbot, Alexandra 4
Junior 0435 190435 Chisari, Nick 5
Grand Master 9934 149934 Berenblum, Ed 6
Junior 4649 184649 Smith, Justin 7
Apprentice Master 5445 205445 Gontcharova, Natalya 8
12/DNC  Master 0528 200528 Mooney, Wyz DNC
12/DNC  Junior 9161 199161 Ploch, Megan DNC
12/DNC  Junior 6156 206156 Vickery, James DNC
Race 4
Date: 08/15/15 wx
Position Subdivision Last 4 Sail Name Finish Penalty
Junior 4191 194191 Talbot, Alexandra 1
Junior 0435 190435 Chisari, Nick 2
Junior 0797 797 Hermus, Jc 3
Apprentice Master 5445 205445 Gontcharova, Natalya 4
Apprentice Master 3399 153399 Hagger, Graham 5
Junior 4649 184649 Smith, Justin 6
[12/DNF]  Grand Master 9934 149934 Berenblum, Ed DNF
12/DNC  Master 0528 200528 Mooney, Wyz DNC
12/DNC  Junior 9161 199161 Ploch, Megan DNC
12/DNC  Junior 6156 206156 Vickery, James DNC
[12/OCS]  Apprentice Master 8886 188886 Sakai, Ryosuke OCS
Race 5
Date: 08/15/15 wx
Position Subdivision Last 4 Sail Name Finish Penalty
Apprentice Master 8886 188886 Sakai, Ryosuke 1
Apprentice Master 3399 153399 Hagger, Graham 2
Apprentice Master 5445 205445 Gontcharova, Natalya 3
Junior 4191 194191 Talbot, Alexandra 4
Junior 0435 190435 Chisari, Nick 5
Junior 0797 797 Hermus, Jc 6
Junior 4649 184649 Smith, Justin 7
12/DNF  Grand Master 9934 149934 Berenblum, Ed DNF
12/DNC  Master 0528 200528 Mooney, Wyz DNC
12/DNC  Junior 9161 199161 Ploch, Megan DNC
12/DNC  Junior 6156 206156 Vickery, James DNC
Race 6
Date: 08/16/15 wx
Position Subdivision Last 4 Sail Name Finish Penalty
Junior 0797 797 Hermus, Jc 1
Junior 0435 190435 Chisari, Nick 2
Apprentice Master 8886 188886 Sakai, Ryosuke 3
Junior 4191 194191 Talbot, Alexandra 4
Junior 4649 184649 Smith, Justin 5
[6]  Apprentice Master 3399 153399 Hagger, Graham 6
Apprentice Master 5445 205445 Gontcharova, Natalya 7
12/DNC  Master 0528 200528 Mooney, Wyz DNC
12/DNC  Junior 9161 199161 Ploch, Megan DNC
12/DNC  Grand Master 9934 149934 Berenblum, Ed DNC
12/DNC  Junior 6156 206156 Vickery, James DNC
Race 7
Date: 08/16/15 wx
Position Subdivision Last 4 Sail Name Finish Penalty
Junior 0797 797 Hermus, Jc 1
Apprentice Master 8886 188886 Sakai, Ryosuke 2
Junior 0435 190435 Chisari, Nick 3
Junior 4649 184649 Smith, Justin 4
Junior 4191 194191 Talbot, Alexandra 5
Apprentice Master 3399 153399 Hagger, Graham 6
Apprentice Master 5445 205445 Gontcharova, Natalya 7
12/DNC  Master 0528 200528 Mooney, Wyz DNC
12/DNC  Junior 9161 199161 Ploch, Megan DNC
12/DNC  Grand Master 9934 149934 Berenblum, Ed DNC
12/DNC  Junior 6156 206156 Vickery, James DNC
Race 8
Date: 08/16/15 wx
Position Subdivision Last 4 Sail Name Finish Penalty
Junior 0435 190435 Chisari, Nick 1
Junior 0797 797 Hermus, Jc 2
Apprentice Master 3399 153399 Hagger, Graham 3
Apprentice Master 8886 188886 Sakai, Ryosuke 4
Junior 4191 194191 Talbot, Alexandra 5
Junior 4649 184649 Smith, Justin 6
Apprentice Master 5445 205445 Gontcharova, Natalya 7
12/DNC  Master 0528 200528 Mooney, Wyz DNC
12/DNC  Junior 9161 199161 Ploch, Megan DNC
12/DNC  Grand Master 9934 149934 Berenblum, Ed DNC
12/DNC  Junior 6156 206156 Vickery, James DNC
Regatta Registration, Payment and Scoring
© 2019 RegattaTech.com.
All rights reserved.
Contact us: email info@regattatech.com