Use a RegattaTech account to reuse your entry information between events.
Entries can be submitted without an account.
2013 Annual Thanksgiving Regatta Results
Opti RWB (41 entries)    Scoring: OneDesign
Position Subdivision Sail Club Name Race 1 Race 2 Race 3 Race 4 Race 5 Race 6 Race 7 Race 8 Points
1 Red 18380 Team For Gull Lake Keller, Matthew 1 1 1 1 3 [42/RET] 1 1 9.0
2 Blue 12058 DIYC Nelson, Connor 4 2 2 3 2 [18] 2 2 17.0
3 Red 19475 Team For Lemole, Isabella 2 3 5 5 4 4 [9] 3 26.0
4 Red 18313 Team For Carlouel Yacht Club Burwell, Chase 5 [14] 6 4 1 3 3 6 28.0
5 Red 19787 Team For Dorsay, Ciara 7 [24] 4 11 8 1 5 5 41.0
6 Red 7717 DIYC Sheppard, Hannah 8 5 7 2 5 8 8 [9] 43.0
7 Blue 18736 DIYC Chulikavit, Tee 6 7 [16] 7 10 6 13 7 56.0
8 Blue 17404 Team For King, Matthew 3 12 8 [14] 9 10 12 4 58.0
9 Blue 48310 CCSC Teague, Cai 10 6 10 9 14 13 7 [27] 69.0
10 Red 17077 Team For Shanahan, Elizabeth 22 10 3 6 7 16 14 [42/OCS] 78.0
11 Blue 15537 SPYC Kerns, Heather 11 18 [22] 12 6 14 6 12 79.0
12 White 18000 DIYC Hayward, Abby [20] 4 9 10 17 7 17 20 84.0
13 Blue CAN 1563 CCSC Groves, Jack 13 [20] 15 18 18 5 18 15 102.0
14 Red 15661 DIYC Shaffer, Nicole 14 15 12 21 [24] 20 11 11 104.0
15 Blue 14167 FYC Monahan, Reedy 19 11 [35] 35 26 2 10 13 116.0
16 Blue 8641 DIYC Nelson, Katherine 12 23 [39] 26 15 9 15 16 116.0
17 Blue 18755 TYCC Risi, Joe 15 13 13 20 19 17 21 [31/TLE] 118.0
18 Blue 19075 SPYC Boicheff, Anika 17 [34] 24 8 12 32 16 10 119.0
19 Blue 14246 DIYC Geller, Brandon 9 16 21 23 11 21 [27] 21 122.0
20 Red 19725 VYBA Meyer, Sam 18 17 [23] 16 20 12 20 19 122.0
21 Blue 19101 VYBA Gennip, Eric Van [33] 27 18 13 23 22 4 24 131.0
22 White 15993 SPYC Allen, Emily 21 25 14 19 16 [26] 22 17 134.0
23 Red 10210 DIYC Joyner, Jonathan 16 21 20 24 [27] 11 25 18 135.0
24 Blue 8310 CCSC Wintering, John [31] 8 17 30 22 25 26 8 136.0
25 Red 11040 TYCC Putnam, Brett 28 9 11 22 13 27 [35] 29 139.0
26 White 18292 Coconut Grove Sailing Club Adams, William [36] 28 26 28 28 19 19 14 162.0
27 Red 10677 DIYC Abberger, Crista 29 19 19 15 29 [38] 31 31/TLE 173.0
28 Blue 19495 SPYC Hicks, Heidi [40] 26 31 17 21 34 36 23 188.0
29 White 31101 TYCC Carl, Charlotte 23 [36] 25 25 32 29 30 31/TLE 195.0
30 Blue 11902 SPYC Bereday, Mo [39] 35 30 29 37 15 28 26 200.0
31 White 10150 DIYC Tonkin, Zachary 30 33 34 [38] 36 24 24 22 203.0
32 White 9549 SPYC Danielson, Ethan 26 31 [33] 33 31 30 32 25 208.0
33 White CAY 717 Jackson, Will 24 29 27 34 33 31 [38] 31/TLE 209.0
34 Blue 11168 SPYC Shakespeare, Emma [38] 30 32 27 30 33 29 31/TLE 212.0
35 Blue 16596 Halifax Youth Sailing Duckett, Quinn 25 22 [42/DNF] 31 35 36 23 42/DNF 214.0
36 Blue 9533 SPYC Michael, Noble 27 32 28 [42/DNS] 42/DNS 28 37 31/TLE 225.0
37 Blue 18963 SPYC Icely, Watt 34 38 36 36 25 35 [40] 28 232.0
38 White 9843 SPYC Lindsay, Sam 35 37 29 32 34 [39] 34 31/TLE 232.0
39 White 20265 Coconut Grove Sailing Club Seuss, Leopold 37 [42/DNS] 42/DNS 42/DNS 42/DNS 23 33 31/TLE 250.0
40 White 8979 FYC Monahan, Bridget 32 [39] 38 37 38 37 39 31/TLE 252.0
41 White 19306 VYBA Swatek, Ansel [41] 40 37 39 39 40 41 31/TLE 267.0
Subdivision: Opti RWB Red (11 entries)    Scoring: OneDesign
Position Subdivision Sail Club Name Race 1 Race 2 Race 3 Race 4 Race 5 Race 6 Race 7 Race 8 Points
1 Red 18380 Team For Gull Lake Keller, Matthew 1 1 1 1 3 [42/RET] 1 1 9.0
2 Red 19475 Team For Lemole, Isabella 2 3 5 5 4 4 [9] 3 26.0
3 Red 18313 Team For Carlouel Yacht Club Burwell, Chase 5 [14] 6 4 1 3 3 6 28.0
4 Red 19787 Team For Dorsay, Ciara 7 [24] 4 11 8 1 5 5 41.0
5 Red 7717 DIYC Sheppard, Hannah 8 5 7 2 5 8 8 [9] 43.0
6 Red 17077 Team For Shanahan, Elizabeth 22 10 3 6 7 16 14 [42/OCS] 78.0
7 Red 15661 DIYC Shaffer, Nicole 14 15 12 21 [24] 20 11 11 104.0
8 Red 19725 VYBA Meyer, Sam 18 17 [23] 16 20 12 20 19 122.0
9 Red 10210 DIYC Joyner, Jonathan 16 21 20 24 [27] 11 25 18 135.0
10 Red 11040 TYCC Putnam, Brett 28 9 11 22 13 27 [35] 29 139.0
11 Red 10677 DIYC Abberger, Crista 29 19 19 15 29 [38] 31 31/TLE 173.0
Subdivision: Opti RWB White (11 entries)    Scoring: OneDesign
Position Subdivision Sail Club Name Race 1 Race 2 Race 3 Race 4 Race 5 Race 6 Race 7 Race 8 Points
1 White 18000 DIYC Hayward, Abby [20] 4 9 10 17 7 17 20 84.0
2 White 15993 SPYC Allen, Emily 21 25 14 19 16 [26] 22 17 134.0
3 White 18292 Coconut Grove Sailing Club Adams, William [36] 28 26 28 28 19 19 14 162.0
4 White 31101 TYCC Carl, Charlotte 23 [36] 25 25 32 29 30 31/TLE 195.0
5 White 10150 DIYC Tonkin, Zachary 30 33 34 [38] 36 24 24 22 203.0
6 White 9549 SPYC Danielson, Ethan 26 31 [33] 33 31 30 32 25 208.0
7 White CAY 717 Jackson, Will 24 29 27 34 33 31 [38] 31/TLE 209.0
8 White 9843 SPYC Lindsay, Sam 35 37 29 32 34 [39] 34 31/TLE 232.0
9 White 20265 Coconut Grove Sailing Club Seuss, Leopold 37 [42/DNS] 42/DNS 42/DNS 42/DNS 23 33 31/TLE 250.0
10 White 8979 FYC Monahan, Bridget 32 [39] 38 37 38 37 39 31/TLE 252.0
11 White 19306 VYBA Swatek, Ansel [41] 40 37 39 39 40 41 31/TLE 267.0
Subdivision: Opti RWB Blue (19 entries)    Scoring: OneDesign
Position Subdivision Sail Club Name Race 1 Race 2 Race 3 Race 4 Race 5 Race 6 Race 7 Race 8 Points
1 Blue 12058 DIYC Nelson, Connor 4 2 2 3 2 [18] 2 2 17.0
2 Blue 18736 DIYC Chulikavit, Tee 6 7 [16] 7 10 6 13 7 56.0
3 Blue 17404 Team For King, Matthew 3 12 8 [14] 9 10 12 4 58.0
4 Blue 48310 CCSC Teague, Cai 10 6 10 9 14 13 7 [27] 69.0
5 Blue 15537 SPYC Kerns, Heather 11 18 [22] 12 6 14 6 12 79.0
6 Blue CAN 1563 CCSC Groves, Jack 13 [20] 15 18 18 5 18 15 102.0
7 Blue 14167 FYC Monahan, Reedy 19 11 [35] 35 26 2 10 13 116.0
8 Blue 8641 DIYC Nelson, Katherine 12 23 [39] 26 15 9 15 16 116.0
9 Blue 18755 TYCC Risi, Joe 15 13 13 20 19 17 21 [31/TLE] 118.0
10 Blue 19075 SPYC Boicheff, Anika 17 [34] 24 8 12 32 16 10 119.0
11 Blue 14246 DIYC Geller, Brandon 9 16 21 23 11 21 [27] 21 122.0
12 Blue 19101 VYBA Gennip, Eric Van [33] 27 18 13 23 22 4 24 131.0
13 Blue 8310 CCSC Wintering, John [31] 8 17 30 22 25 26 8 136.0
14 Blue 19495 SPYC Hicks, Heidi [40] 26 31 17 21 34 36 23 188.0
15 Blue 11902 SPYC Bereday, Mo [39] 35 30 29 37 15 28 26 200.0
16 Blue 11168 SPYC Shakespeare, Emma [38] 30 32 27 30 33 29 31/TLE 212.0
17 Blue 16596 Halifax Youth Sailing Duckett, Quinn 25 22 [42/DNF] 31 35 36 23 42/DNF 214.0
18 Blue 9533 SPYC Michael, Noble 27 32 28 [42/DNS] 42/DNS 28 37 31/TLE 225.0
19 Blue 18963 SPYC Icely, Watt 34 38 36 36 25 35 [40] 28 232.0
Race 1
Date: 11/30/13 wx
Position Subdivision Sail Club Name Finish Penalty
Red 18380 Team For Gull Lake Keller, Matthew 1
Red 19475 Team For Lemole, Isabella 2
Blue 17404 Team For King, Matthew 3
Blue 12058 DIYC Nelson, Connor 4
Red 18313 Team For Carlouel Yacht Club Burwell, Chase 5
Blue 18736 DIYC Chulikavit, Tee 6
Red 19787 Team For Dorsay, Ciara 7
Red 7717 DIYC Sheppard, Hannah 8
Blue 14246 DIYC Geller, Brandon 9
10  Blue 48310 CCSC Teague, Cai 10
11  Blue 15537 SPYC Kerns, Heather 11
12  Blue 8641 DIYC Nelson, Katherine 12
13  Blue CAN 1563 CCSC Groves, Jack 13
14  Red 15661 DIYC Shaffer, Nicole 14
15  Blue 18755 TYCC Risi, Joe 15
16  Red 10210 DIYC Joyner, Jonathan 16
17  Blue 19075 SPYC Boicheff, Anika 17
18  Red 19725 VYBA Meyer, Sam 18
19  Blue 14167 FYC Monahan, Reedy 19
[20]  White 18000 DIYC Hayward, Abby 20
21  White 15993 SPYC Allen, Emily 21
22  Red 17077 Team For Shanahan, Elizabeth 22
23  White 31101 TYCC Carl, Charlotte 23
24  White CAY 717 Jackson, Will 24
25  Blue 16596 Halifax Youth Sailing Duckett, Quinn 25
26  White 9549 SPYC Danielson, Ethan 26
27  Blue 9533 SPYC Michael, Noble 27
28  Red 11040 TYCC Putnam, Brett 28
29  Red 10677 DIYC Abberger, Crista 29
30  White 10150 DIYC Tonkin, Zachary 30
[31]  Blue 8310 CCSC Wintering, John 31
32  White 8979 FYC Monahan, Bridget 32
[33]  Blue 19101 VYBA Gennip, Eric Van 33
34  Blue 18963 SPYC Icely, Watt 34
35  White 9843 SPYC Lindsay, Sam 35
[36]  White 18292 Coconut Grove Sailing Club Adams, William 36
37  White 20265 Coconut Grove Sailing Club Seuss, Leopold 37
[38]  Blue 11168 SPYC Shakespeare, Emma 38
[39]  Blue 11902 SPYC Bereday, Mo 39
[40]  Blue 19495 SPYC Hicks, Heidi 40
[41]  White 19306 VYBA Swatek, Ansel 41
Race 2
Date: 11/30/13 wx
Position Subdivision Sail Club Name Finish Penalty
Red 18380 Team For Gull Lake Keller, Matthew 1
Blue 12058 DIYC Nelson, Connor 2
Red 19475 Team For Lemole, Isabella 3
White 18000 DIYC Hayward, Abby 4
Red 7717 DIYC Sheppard, Hannah 5
Blue 48310 CCSC Teague, Cai 6
Blue 18736 DIYC Chulikavit, Tee 7
Blue 8310 CCSC Wintering, John 8
Red 11040 TYCC Putnam, Brett 9
10  Red 17077 Team For Shanahan, Elizabeth 10
11  Blue 14167 FYC Monahan, Reedy 11
12  Blue 17404 Team For King, Matthew 12
13  Blue 18755 TYCC Risi, Joe 13
[14]  Red 18313 Team For Carlouel Yacht Club Burwell, Chase 14
15  Red 15661 DIYC Shaffer, Nicole 15
16  Blue 14246 DIYC Geller, Brandon 16
17  Red 19725 VYBA Meyer, Sam 17
18  Blue 15537 SPYC Kerns, Heather 18
19  Red 10677 DIYC Abberger, Crista 19
[20]  Blue CAN 1563 CCSC Groves, Jack 20
21  Red 10210 DIYC Joyner, Jonathan 21
22  Blue 16596 Halifax Youth Sailing Duckett, Quinn 22
23  Blue 8641 DIYC Nelson, Katherine 23
[24]  Red 19787 Team For Dorsay, Ciara 24
25  White 15993 SPYC Allen, Emily 25
26  Blue 19495 SPYC Hicks, Heidi 26
27  Blue 19101 VYBA Gennip, Eric Van 27
28  White 18292 Coconut Grove Sailing Club Adams, William 28
29  White CAY 717 Jackson, Will 29
30  Blue 11168 SPYC Shakespeare, Emma 30
31  White 9549 SPYC Danielson, Ethan 31
32  Blue 9533 SPYC Michael, Noble 32
33  White 10150 DIYC Tonkin, Zachary 33
[34]  Blue 19075 SPYC Boicheff, Anika 34
35  Blue 11902 SPYC Bereday, Mo 35
[36]  White 31101 TYCC Carl, Charlotte 36
37  White 9843 SPYC Lindsay, Sam 37
38  Blue 18963 SPYC Icely, Watt 38
[39]  White 8979 FYC Monahan, Bridget 39
40  White 19306 VYBA Swatek, Ansel 40
[42/DNS]  White 20265 Coconut Grove Sailing Club Seuss, Leopold DNS
Race 3
Date: 11/30/13 wx
Position Subdivision Sail Club Name Finish Penalty
Red 18380 Team For Gull Lake Keller, Matthew 1
Blue 12058 DIYC Nelson, Connor 2
Red 17077 Team For Shanahan, Elizabeth 3
Red 19787 Team For Dorsay, Ciara 4
Red 19475 Team For Lemole, Isabella 5
Red 18313 Team For Carlouel Yacht Club Burwell, Chase 6
Red 7717 DIYC Sheppard, Hannah 7
Blue 17404 Team For King, Matthew 8
White 18000 DIYC Hayward, Abby 9
10  Blue 48310 CCSC Teague, Cai 10
11  Red 11040 TYCC Putnam, Brett 11
12  Red 15661 DIYC Shaffer, Nicole 12
13  Blue 18755 TYCC Risi, Joe 13
14  White 15993 SPYC Allen, Emily 14
15  Blue CAN 1563 CCSC Groves, Jack 15
[16]  Blue 18736 DIYC Chulikavit, Tee 16
17  Blue 8310 CCSC Wintering, John 17
18  Blue 19101 VYBA Gennip, Eric Van 18
19  Red 10677 DIYC Abberger, Crista 19
20  Red 10210 DIYC Joyner, Jonathan 20
21  Blue 14246 DIYC Geller, Brandon 21
[22]  Blue 15537 SPYC Kerns, Heather 22
[23]  Red 19725 VYBA Meyer, Sam 23
24  Blue 19075 SPYC Boicheff, Anika 24
25  White 31101 TYCC Carl, Charlotte 25
26  White 18292 Coconut Grove Sailing Club Adams, William 26
27  White CAY 717 Jackson, Will 27
28  Blue 9533 SPYC Michael, Noble 28
29  White 9843 SPYC Lindsay, Sam 29
30  Blue 11902 SPYC Bereday, Mo 30
31  Blue 19495 SPYC Hicks, Heidi 31
32  Blue 11168 SPYC Shakespeare, Emma 32
[33]  White 9549 SPYC Danielson, Ethan 33
34  White 10150 DIYC Tonkin, Zachary 34
[35]  Blue 14167 FYC Monahan, Reedy 35
36  Blue 18963 SPYC Icely, Watt 36
37  White 19306 VYBA Swatek, Ansel 37
38  White 8979 FYC Monahan, Bridget 38
[39]  Blue 8641 DIYC Nelson, Katherine 39
[42/DNF]  Blue 16596 Halifax Youth Sailing Duckett, Quinn DNF
42/DNS  White 20265 Coconut Grove Sailing Club Seuss, Leopold DNS
Race 4
Date: 11/30/13 wx
Position Subdivision Sail Club Name Finish Penalty
Red 18380 Team For Gull Lake Keller, Matthew 1
Red 7717 DIYC Sheppard, Hannah 2
Blue 12058 DIYC Nelson, Connor 3
Red 18313 Team For Carlouel Yacht Club Burwell, Chase 4
Red 19475 Team For Lemole, Isabella 5
Red 17077 Team For Shanahan, Elizabeth 6
Blue 18736 DIYC Chulikavit, Tee 7
Blue 19075 SPYC Boicheff, Anika 8
Blue 48310 CCSC Teague, Cai 9
10  White 18000 DIYC Hayward, Abby 10
11  Red 19787 Team For Dorsay, Ciara 11
12  Blue 15537 SPYC Kerns, Heather 12
13  Blue 19101 VYBA Gennip, Eric Van 13
[14]  Blue 17404 Team For King, Matthew 14
15  Red 10677 DIYC Abberger, Crista 15
16  Red 19725 VYBA Meyer, Sam 16
17  Blue 19495 SPYC Hicks, Heidi 17
18  Blue CAN 1563 CCSC Groves, Jack 18
19  White 15993 SPYC Allen, Emily 19
20  Blue 18755 TYCC Risi, Joe 20
21  Red 15661 DIYC Shaffer, Nicole 21
22  Red 11040 TYCC Putnam, Brett 22
23  Blue 14246 DIYC Geller, Brandon 23
24  Red 10210 DIYC Joyner, Jonathan 24
25  White 31101 TYCC Carl, Charlotte 25
26  Blue 8641 DIYC Nelson, Katherine 26
27  Blue 11168 SPYC Shakespeare, Emma 27
28  White 18292 Coconut Grove Sailing Club Adams, William 28
29  Blue 11902 SPYC Bereday, Mo 29
30  Blue 8310 CCSC Wintering, John 30
31  Blue 16596 Halifax Youth Sailing Duckett, Quinn 31
32  White 9843 SPYC Lindsay, Sam 32
33  White 9549 SPYC Danielson, Ethan 33
34  White CAY 717 Jackson, Will 34
35  Blue 14167 FYC Monahan, Reedy 35
36  Blue 18963 SPYC Icely, Watt 36
37  White 8979 FYC Monahan, Bridget 37
[38]  White 10150 DIYC Tonkin, Zachary 38
39  White 19306 VYBA Swatek, Ansel 39
42/DNS  White 20265 Coconut Grove Sailing Club Seuss, Leopold DNS
[42/DNS]  Blue 9533 SPYC Michael, Noble DNS
Race 5
Date: 11/30/13 wx
Position Subdivision Sail Club Name Finish Penalty
Red 18313 Team For Carlouel Yacht Club Burwell, Chase 1
Blue 12058 DIYC Nelson, Connor 2
Red 18380 Team For Gull Lake Keller, Matthew 3
Red 19475 Team For Lemole, Isabella 4
Red 7717 DIYC Sheppard, Hannah 5
Blue 15537 SPYC Kerns, Heather 6
Red 17077 Team For Shanahan, Elizabeth 7
Red 19787 Team For Dorsay, Ciara 8
Blue 17404 Team For King, Matthew 9
10  Blue 18736 DIYC Chulikavit, Tee 10
11  Blue 14246 DIYC Geller, Brandon 11
12  Blue 19075 SPYC Boicheff, Anika 12
13  Red 11040 TYCC Putnam, Brett 13
14  Blue 48310 CCSC Teague, Cai 14
15  Blue 8641 DIYC Nelson, Katherine 15
16  White 15993 SPYC Allen, Emily 16
17  White 18000 DIYC Hayward, Abby 17
18  Blue CAN 1563 CCSC Groves, Jack 18
19  Blue 18755 TYCC Risi, Joe 19
20  Red 19725 VYBA Meyer, Sam 20
21  Blue 19495 SPYC Hicks, Heidi 21
22  Blue 8310 CCSC Wintering, John 22
23  Blue 19101 VYBA Gennip, Eric Van 23
[24]  Red 15661 DIYC Shaffer, Nicole 24
25  Blue 18963 SPYC Icely, Watt 25
26  Blue 14167 FYC Monahan, Reedy 26
[27]  Red 10210 DIYC Joyner, Jonathan 27
28  White 18292 Coconut Grove Sailing Club Adams, William 28
29  Red 10677 DIYC Abberger, Crista 29
30  Blue 11168 SPYC Shakespeare, Emma 30
31  White 9549 SPYC Danielson, Ethan 31
32  White 31101 TYCC Carl, Charlotte 32
33  White CAY 717 Jackson, Will 33
34  White 9843 SPYC Lindsay, Sam 34
35  Blue 16596 Halifax Youth Sailing Duckett, Quinn 35
36  White 10150 DIYC Tonkin, Zachary 36
37  Blue 11902 SPYC Bereday, Mo 37
38  White 8979 FYC Monahan, Bridget 38
39  White 19306 VYBA Swatek, Ansel 39
42/DNS  White 20265 Coconut Grove Sailing Club Seuss, Leopold DNS
42/DNS  Blue 9533 SPYC Michael, Noble DNS
Race 6
Date: 12/01/13 wx
Position Subdivision Sail Club Name Finish Penalty
Red 19787 Team For Dorsay, Ciara 1
Blue 14167 FYC Monahan, Reedy 2
Red 18313 Team For Carlouel Yacht Club Burwell, Chase 4
Red 19475 Team For Lemole, Isabella 5
Blue CAN 1563 CCSC Groves, Jack 6
Blue 18736 DIYC Chulikavit, Tee 7
White 18000 DIYC Hayward, Abby 8
Red 7717 DIYC Sheppard, Hannah 9
Blue 8641 DIYC Nelson, Katherine 10
10  Blue 17404 Team For King, Matthew 11
11  Red 10210 DIYC Joyner, Jonathan 12
12  Red 19725 VYBA Meyer, Sam 13
13  Blue 48310 CCSC Teague, Cai 14
14  Blue 15537 SPYC Kerns, Heather 15
15  Blue 11902 SPYC Bereday, Mo 16
16  Red 17077 Team For Shanahan, Elizabeth 17
17  Blue 18755 TYCC Risi, Joe 18
[18]  Blue 12058 DIYC Nelson, Connor 19
19  White 18292 Coconut Grove Sailing Club Adams, William 20
20  Red 15661 DIYC Shaffer, Nicole 21
21  Blue 14246 DIYC Geller, Brandon 22
22  Blue 19101 VYBA Gennip, Eric Van 23
23  White 20265 Coconut Grove Sailing Club Seuss, Leopold 24
24  White 10150 DIYC Tonkin, Zachary 25
25  Blue 8310 CCSC Wintering, John 26
[26]  White 15993 SPYC Allen, Emily 27
27  Red 11040 TYCC Putnam, Brett 28
28  Blue 9533 SPYC Michael, Noble 29
29  White 31101 TYCC Carl, Charlotte 30
30  White 9549 SPYC Danielson, Ethan 31
31  White CAY 717 Jackson, Will 32
32  Blue 19075 SPYC Boicheff, Anika 33
33  Blue 11168 SPYC Shakespeare, Emma 34
34  Blue 19495 SPYC Hicks, Heidi 35
35  Blue 18963 SPYC Icely, Watt 36
36  Blue 16596 Halifax Youth Sailing Duckett, Quinn 37
37  White 8979 FYC Monahan, Bridget 38
[38]  Red 10677 DIYC Abberger, Crista 39
[39]  White 9843 SPYC Lindsay, Sam 40
40  White 19306 VYBA Swatek, Ansel 41
[42/RET]  Red 18380 Team For Gull Lake Keller, Matthew 3 RET
Race 7
Date: 12/01/13 wx
Position Subdivision Sail Club Name Finish Penalty
Red 18380 Team For Gull Lake Keller, Matthew 1
Blue 12058 DIYC Nelson, Connor 2
Red 18313 Team For Carlouel Yacht Club Burwell, Chase 3
Blue 19101 VYBA Gennip, Eric Van 4
Red 19787 Team For Dorsay, Ciara 5
Blue 15537 SPYC Kerns, Heather 6
Blue 48310 CCSC Teague, Cai 7
Red 7717 DIYC Sheppard, Hannah 8
[9]  Red 19475 Team For Lemole, Isabella 9
10  Blue 14167 FYC Monahan, Reedy 10
11  Red 15661 DIYC Shaffer, Nicole 11
12  Blue 17404 Team For King, Matthew 12
13  Blue 18736 DIYC Chulikavit, Tee 13
14  Red 17077 Team For Shanahan, Elizabeth 14
15  Blue 8641 DIYC Nelson, Katherine 15
16  Blue 19075 SPYC Boicheff, Anika 16
17  White 18000 DIYC Hayward, Abby 17
18  Blue CAN 1563 CCSC Groves, Jack 18
19  White 18292 Coconut Grove Sailing Club Adams, William 19
20  Red 19725 VYBA Meyer, Sam 20
21  Blue 18755 TYCC Risi, Joe 21
22  White 15993 SPYC Allen, Emily 22
23  Blue 16596 Halifax Youth Sailing Duckett, Quinn 23
24  White 10150 DIYC Tonkin, Zachary 24
25  Red 10210 DIYC Joyner, Jonathan 25
26  Blue 8310 CCSC Wintering, John 26
[27]  Blue 14246 DIYC Geller, Brandon 27
28  Blue 11902 SPYC Bereday, Mo 28
29  Blue 11168 SPYC Shakespeare, Emma 29
30  White 31101 TYCC Carl, Charlotte 30
31  Red 10677 DIYC Abberger, Crista 31
32  White 9549 SPYC Danielson, Ethan 32
33  White 20265 Coconut Grove Sailing Club Seuss, Leopold 33
34  White 9843 SPYC Lindsay, Sam 34
[35]  Red 11040 TYCC Putnam, Brett 35
36  Blue 19495 SPYC Hicks, Heidi 36
37  Blue 9533 SPYC Michael, Noble 37
[38]  White CAY 717 Jackson, Will 38
39  White 8979 FYC Monahan, Bridget 39
[40]  Blue 18963 SPYC Icely, Watt 40
41  White 19306 VYBA Swatek, Ansel 41
Race 8
Date: 12/01/13 wx
Position Subdivision Sail Club Name Finish Penalty
Red 18380 Team For Gull Lake Keller, Matthew 1
Blue 12058 DIYC Nelson, Connor 2
Red 19475 Team For Lemole, Isabella 3
Blue 17404 Team For King, Matthew 4
Red 19787 Team For Dorsay, Ciara 5
Red 18313 Team For Carlouel Yacht Club Burwell, Chase 6
Blue 18736 DIYC Chulikavit, Tee 7
Blue 8310 CCSC Wintering, John 8
[9]  Red 7717 DIYC Sheppard, Hannah 9
10  Blue 19075 SPYC Boicheff, Anika 10
11  Red 15661 DIYC Shaffer, Nicole 11
12  Blue 15537 SPYC Kerns, Heather 12
13  Blue 14167 FYC Monahan, Reedy 13
14  White 18292 Coconut Grove Sailing Club Adams, William 14
15  Blue CAN 1563 CCSC Groves, Jack 15
16  Blue 8641 DIYC Nelson, Katherine 16
17  White 15993 SPYC Allen, Emily 17
18  Red 10210 DIYC Joyner, Jonathan 18
19  Red 19725 VYBA Meyer, Sam 19
20  White 18000 DIYC Hayward, Abby 20
21  Blue 14246 DIYC Geller, Brandon 21
22  White 10150 DIYC Tonkin, Zachary 22
23  Blue 19495 SPYC Hicks, Heidi 23
24  Blue 19101 VYBA Gennip, Eric Van 24
25  White 9549 SPYC Danielson, Ethan 25
26  Blue 11902 SPYC Bereday, Mo 26
[27]  Blue 48310 CCSC Teague, Cai 27
28  Blue 18963 SPYC Icely, Watt 28
29  Red 11040 TYCC Putnam, Brett 29
31/TLE  White 8979 FYC Monahan, Bridget TLE
31/TLE  White 20265 Coconut Grove Sailing Club Seuss, Leopold TLE
[31/TLE]  Blue 18755 TYCC Risi, Joe TLE
31/TLE  Blue 11168 SPYC Shakespeare, Emma TLE
31/TLE  White 19306 VYBA Swatek, Ansel TLE
31/TLE  White 31101 TYCC Carl, Charlotte TLE
31/TLE  White 9843 SPYC Lindsay, Sam TLE
31/TLE  Red 10677 DIYC Abberger, Crista TLE
31/TLE  Blue 9533 SPYC Michael, Noble TLE
31/TLE  White CAY 717 Jackson, Will TLE
42/DNF  Blue 16596 Halifax Youth Sailing Duckett, Quinn DNF
[42/OCS]  Red 17077 Team For Shanahan, Elizabeth OCS
Regatta Registration, Payment and Scoring
© 2019 RegattaTech.com.
All rights reserved.
Contact us: email info@regattatech.com